Rapa Nui

Tradycja Kultura Współczesność

439Producentem, który zamierza zrealizować na Rapa Nui "reality show" jest Nicholas Quesille. Przedsiębiorca rozpoczął negocjacje w celu nabycia odpowiednich uprawnień. W tym celu na początku marca spotkał się z lokalnymi władzami wyspy. Edgard Hereveri, prezes Izby Turystyki Wyspy Wielkanocnej, stwierdził "że choć Rapa Nui potrafi doskonale promować się sama, nie zaszkodzi by jej wyjątkową kulturę prezentować także w ten sposób". Jak wiadomo jego poglądu nie podzielają tubylcy.

Akcja programu opierać się będzie na grupie zawodników, którzy zamieszkają razem z mieszkańcami Wyspy Wielkanocnej, w ramach "czterech zaginionych plemion". W ramach tej rywalizacji będą musieli zmierzyć się z różnego rodzaju testami.

Nicholas Quesille nagrywanie serialu planuje rozpocząć od września, więc z miejscowymi musi się porozumieć w ciągu najbliższych tygodni. Nie będzie łatwo. Autochtoni zapowiadają protest. 13 kwietnia zamierzają przejść ulicami Hanga Roa. Jego pomysłu nie zatwierdziła też początkowo podkomisja ds. Indian (Development Corporation) na Wyspie Wielkanocnej. Według jej członków "reality show" może przyćmić wizerunek mieszkańców wyspy, a podobne produkcje uznali za szkodliwe dla miejsc, w których powstały.

 

źródło: www.formulatv.com

zdjęcie: Julia Izmalkowa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama
www.douglas-shop.pl

Patronat

Reklama