Rapa Nui

Tradycja Kultura Współczesność

stephanie color

 

 

 

Stephanie Pauly,
niemiecka pisarka i fotograf, urodzona w 1951 roku. Od 1996 roku mieszka na Rapa Nui - Wyspie Wielkanocnej.

 

  Stephanie przez 20 lat uczyła biologii i chemii w jednej ze szkół w Kolonii. Na Rapa Nui przyjechała tylko na dwa tygodnie. Do wyjazdu namówił ją przyjaciel, który od dziecka marzył  o autentycznych zdjęciach  z Wyspy Wielkanocnej. Ona, jako biolog, chciała badać wieloryby i pingwiny na południu Chile i Argentyny. Na dwa dni przed powrotem do domu spotkała Karla i...stało się:). Porzuciła wszelkie plany. Pokochała Wyspę i jej mieszkańca. Została na zawsze.
   Dziś mówi o sobie, że jest posłańcem łączącym dwie kultury. Za swoją największą powinność uważa przybliżenie życia i zwyczajów współczesnych mieszkańców Wyspy Wielkanocnej przedstawicielom kultury zachodniej.
   Wraz ze swoim mężem Karlo Huki Atan, rdzennym mieszkańcem Rapa Nui, jest współautorką dwóch książek opublikowanych w Niemczech: „Ustna tradycja Wyspy Wielkanocnej” oraz „Kultura, filozofia i historia Wyspy Wielkanocnej”. Przygotowane wspólnie minirozmówki w pięciu językach: rapanui, angielskim, hiszpańskim, francuskim i niemieckim oraz dwa Photo-DVD wraz z towarzyszącą im broszurą, stanowią dokumentację żywego języka i kultury Rapa Nui.
   Stephanie E. Pauly wydała także bardzo osobistą książkę „Rapa Nui – miłość na Wyspie Wielkanocnej”, która okazała się sporym sukcesem w jej rodzinnym kraju.

 

Komentarze   

 
0 #2 Roseann 2014-07-17 06:28
Very nice article, just what I wanted to find.
Cytować
 
 
0 #1 Roland 2014-07-06 06:40
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
I do not know who you are but definitely you're oing too a famous
blogger if you are not already ;) Cheers!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama
www.douglas-shop.pl

Patronat

Reklama